Piknik w Polsce

Sezon grillowo-piknikowy otwarty!

Po 21 marca i utopieniu Marzanny budząca się do życia natura zachęca do spacerów parkowymi alejami, a grzejące coraz mocniej słońce do rozkładania koców i piknikowania.

 • Ważny jest pomysł

  Nieważne czy to będzie ogród znajomych, leśna polana, wiejska łąka czy pobliski skwer – wszędzie tam można urządzić wspaniały piknik i dobrze się przy tym bawić. Przyjaciele zawsze docenią niezwykły pomysł na spędzanie wolnego czasu, a bliscy będą wniebowzięci jeśli zaproponuje się im piknik w siodle, z instrumentami muzycznymi w dłoniach lub w indiańskim wigwamie. Warto przed zbliżającym się, wiosennym weekendem sprawdzić jakie atrakcje czekają w okolicy.

  Coraz częściej ulubionym miejscem piknikowym, głównie ze względu na swobodną atmosferę i wygodę, stają się przydomowe ogrody i tarasy. Taka forma wypoczynku pozwala bardzo szybko i łatwo przygotować imieninowe przyjęcie, spotkanie z przyjaciółmi, lub romantyczną kolację.
  Zobacz niebanalne pomysły na piknik od OLE!

  więcej » « powrót
  Ważny jest pomysł
 • Piknikowa mapa Polski

  Piknik nieodłącznie kojarzy się z pękatym, wiklinowym koszem, pełnym lekkich i smacznych przekąsek. Wiosenna aura sprzyja aktywności, dlatego zdecydowanie lepiej postawić na bogate w witaminy warzywa, kolorowe owoce i ciemne pieczywo, choć w koszu nie może zabraknąć słodkości. Grill pod znakiem kiełbasek został zastąpiony równie sycącym, ale zdrowym i niskokalorycznym szaszłykiem z drobiu, marynowaną cielęciną lub aromatyczną rybką.

  Tej ostatniej z pewnością nie zabraknie podczas pikniku na nadmorskich wydmach, a halibut z rusztu lub steki z łososia smakują wybornie nad polskim morzem. Niesamowity zapach upieczonego, soczystego karczku lub oscypka z żurawiną zwabi każdego do stolicy Tatr, gdzie biesiadzie towarzyszą tryskający humorem górale. Wegetarianie nie wzdrygną się kosztując kiszki z grilla na Kurpiach, bo tylko tam zjeść można jej ziemniaczany odpowiednik.

  Strzelanie Kabak, pokaz koreańskiego Mogu czy gra zwana „Ślepy Jurand” – nie będzie obca temu, kto w lipcowy weekend wybierze się do stolicy polskich Tatarów. Przy dźwiękach orientalnej muzyki kosztować można pieremiaczy, czyli tatarskich pierogów, i oglądać pokaz tańca z ogniem. Po lekkim posiłku nabierze się ochoty na rowerową przejażdżkę po malowniczym Parku Puszczy Knyszyńskiej. A jeśli ktoś czuje się na siłach, by przeciągać dwutonowy głaz, to ten czeka na niego na Świętokrzyskim Pikniku Jurajskim. Wyjątkowo cierpliwi mogą zabrać się za krzesanie ognia, budowanie szałasu lub lepienie glinianych naczyń, a w przerwie skosztować wyśmienitych miodów, przetworów owocowych, orkiszowych bułeczek i ciastek. Na spotkanie z prawdziwym szeryfem trzeba wybrać się do Mrągowa, gdzie odbywa się przepyszny, muzyczny piknik country. Kuchnia Dzikiego Zachodu zadowoli każdego kowboja grillowaną, marynowaną wołowiną zawiniętą w tortillę, przez Meksykan zwaną carne asada, lub pikantnymi kotlecikami podawanymi z naciosami.

  więcej » « powrót
  Piknikowa mapa Polski