Coś ciekawego: Przepis na miłość - afrodyzjaki

Przepis na miłość - afrodyzjaki

Przepis na miłość - afrodyzjaki

Jeśli pragniesz kogoś w sobie rozkochać, lub na nowo rozpalić płomień pożądania - masz dwie opcje. Pierwsza: znajdź wiedźmę, która uwarzy Ci eliksir miłości, dodając sproszkowany róg nosorożca, druga: posłuchaj starej dobrej prawdy, że droga do serca prowadzi przez żołądek. Popęd płciowy zaczyna się w podwzgórzu mózgowym, czyli tej samej części mózgu, która rządzi naszym apetytem. Dlatego w żadnej kuchni nie powinno zabraknąć afrodyzjaków.

Już w starożytności. W krajach takich jak Grecja, Chiny, Indie, czy Egipt, wierzono, że substancje, które dostarczane są wraz z jedzeniem mają zbawczą moc i dodają wigoru. Afrodyzjaki swoją nazwę zawdzięczają greckiej bogini miłości i płodności - Afrodycie.
Cały sekret afrodyzjaków to zawarte w nich substancje odżywcze, które pełnią w organizmie wiele ważnych funkcji. Pomagają wyostrzyć zmysły, poprawiają krążenie i ukrwienie oraz zwiększają wrażliwość na bodźce. Jak wiadomo, zdrowy, dobrze odżywiony organizm jest bardziej chętny chętniej na miłosne igraszki.

Do najbardziej znanych afrodyzjaków zaliczamy:
- wszystko, co pochodzi z wody, a więc: ryby, krewetki, ostrygi, homary i małże;
- dziczyzna, która jest znakomitym źródłem białka;
- owoce i warzywa - źródło witamin i mikroelementów;
- miód i orzechy, które wpłyną korzystnie na naszą wydajność podczas miłosnych uniesień;
- wino czerwone i szampan - działają nie tylko rozluźniająco. Czerwone wino pito w Grecji, jako kult erotyczny Dionizosa

Jako dodatki do dań polecamy:
- suszone pomidory - lekką, aromatyczną przekąskę, która smakiem zabierze Was w gorące kraje basenu Morza Śródziemnego. Odświeży wspomnienia o urlopie i wprowadzi w radosny nastrój;
- oliwki, które to korzystnie wpływają na potencję;
- kapary- zaostrzają apetyt (także na seks), przyspieszają trawienie i łagodzą dolegliwości żołądkowo- jelitowe. Królują na stołach we Włoszech, Hiszpanii i Francji. Dobrze komponują się z oliwkami i czosnkiem.

Warto więc zadbać o tę niezwykle ważną sferę życia. Bogatsi w wiedzę o afrodyzjakach życzymy Wam smacznego. Ich działanie oceńcie sami.
 

« powrót