Coś ciekawego: Gotowanie zbliża

Gotowanie zbliża

Gotowanie zbliża

Kuchnia. Niegdyś kojarzyła się z pomieszczeniem, w którym gospodynie domowe przygotowywały posiłki mężom i dzieciom. Dziś moda na gotowanie przeżywa renesans. Jest postrzegane jako styl życia, filozofia, której oddają się nie tylko profesjonaliści i celebryci. Coraz częściej osoby, które na co dzień wykonują zawody niezwiązane z gotowaniem, marzą o tym, by zostać kucharzami i dzielić się swoją pasją z innymi. W efekcie amatorskie i profesjonalne blogi o gotowaniu pojawiają się jak grzyby po deszczu. A Polacy coraz częściej, zamiast w książkach kulinarnych, to właśnie na blogach szukają przepisów i inspiracji kulinarnych.

Coraz większą popularność zdobywa tzw. fooding. Zamiast iść na imprezę, znajomi spotykają się na wspólne gotowanie, gdzie sympatycznie i przepysznie spędzają czas. Ten nowy trend stale poszerza grono sympatyków na całym świecie. Kuchnia staje się wówczas swoistym pubem, kawiarnią, miejscem do podjadania, wymiany poglądów i wybuchów salw śmiechu.

Jeżeli chcemy zorganizować takie przyjęcie, wyznaczmy podział obowiązków. Osoby, które nie czują się jeszcze pewnie w kuchni, mogą kroić warzywa, robić kolorowe przekąski, czy sałatki. Jest to wspaniały sposób na integrację uczestników imprezy, a jak wiadomo, temat jedzenia to temat rzeka.

Do gotowania zachęca również poszerzanie asortymentu sklepów o coraz szerszą gamę produktów spożywczych, dzięki czemu jest do nich lepsza dostępność nawet w mniejszych miejscowościach. Używanie oliwy z oliwek, egzotycznych przypraw, jak imbir, kardamon czy szafran jest na porządku dziennym. Niezwykle popularna stała się kuchnia śródziemnomorska oraz japońska z sushi na czele.

Kuchnia inspiruje. Jest stylem życia, filozofią, sposobem na spędzanie czasu w gronie znajomych, czy rodziny. Niektórzy wierzą, że dzięki jedzeniu można rozkochać w sobie drugą osobę.

Zabierz bliskich w kulinarną podróż. Wyczarujcie w swojej kuchni włoskie involtino di salmone, placek z Ligurii, węgierskie chaczapuri, czy tradycyjne, rosyjskie bliny. Twoja kuchnia zmieści cały świat. Smacznego!
 

« powrót